اسم اصلی آلبوم بی نام محسن چاوشی

  • توسط عادله ابراهیمی فخاری
  • ۴ سال پیش
  • 0
اسم اصلی آلبوم محسن چاوشی

سرانجام آلبوم جدید محسن چاوشی سوم دی ماه 98 منتشر شد و سریعا به یکی از ترند های موسیقی ایرانی تبدیل شد. اسم اصلی این آلبوم قمار باز است. اما این نام نتوانست مورد قبول وزارت ارشاد واقع شود. به همین دلیل در نهایت این آلبوم تحت عنوان بی نام انتشار یافت.

حدود دو ماه قبل در مورد زمان پخش آلبوم جدید سال 98 محسن چاوشی در منابع مختلف خبری مطالبی منتشر شد. مجله خبری ترند روز نیز از این امر مستثنی نبود. در مطلب مذکور به بررسی مذاکرات بین تهیه کننده محسن چاوشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختیم.

ویزگی های قطعات آلبوم بی نام چاوشی

آلبوم بی نام محسن چاوشی شامل 11 قطعه است. در 7 قطعه از اشعار مولانا استفاده شده است. در 3 قطعه نیز اشعار سعدی به کار رفته است. خاطر نشان می شود که قطعه من ندانستم این آلبوم تلفیقی از شعر وحشی بافقی و سعدی است.

قابل توجه است که علیرغم تغییر اسم اصلی آلبوم بی نام محسن چاوشی ، در یکی از قطعات آلبوم همان نام قمار باز استفاده شده است.

شعر تمام قطعات این آلبوم از میان آثار کلاسیک ادبیات ایران انتخاب شده است که اکثر مخاطبان آلبوم محسن چاوشی به آن واکنش مثبت داشته اند. تمام قطعات بی نام را خود محسن چاوشی آهنگسازی و تنظیم کرده است.

آلبوم بی نام محسن چاوشی شامل قطعات قمارباز، قند منی، عقل و خرد، زاهد، باز آمدم، قوم به حج رفته، بر سلطان، گنجشک پریده، راز اثر، چنگ اثر و من ندانستم است.

ادعای لو رفتن آلبوم

خبرنگار حوزه موسیقی، بهمن بابازاده در توئیترش ادعا کرد که نسخه دیجیتال آلبوم بی نام یک روز قبل از نسخه فیزیکی آن لو رفته است. چون تلاش برای حذف آن لینک نتیجه نداده و نیز به علت اینکه قرار بوده فردای آن روز آلبوم رسما منتشر شود، راهی جز انتشار نسخه دیجیتال آن ندیده اند.

نسخه فیزیکی آلبوم اخیر محسن چاوشی تحت امتیاز شرکت ایران گام است. مدیرعامل این شرکت اذعان داشته است که این اثر فقط در اختیار صاحبان آن قرار دارد و هیچ راه دیگری برای لو رفتن آن نداشته و ندارد.

لازم به ذکر است که طبق بررسی های انجام شده، امکان دسترسی به نسخه رایگان این اثر محسن چاوشی در هیچ کدام از سایت های موسیقی نیست.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *