ترند trend و ترند شدن واژه ای است که امروزه در فضای اینترنت زیاد با آن رو به رو می شویم.

با همه گیر شدن استفاده از فضای مجازی، کلماتی هم که در ارتباط با این حوزه است بیشتر مورد استفاده و کاربرد قرار می گیرند.

واژه ترند به معنی روند است ولی در هر جایی ممکن است معنای جدیدی بگیرد. مثلا معنای ترند در توئیتر با معنای آن در صنعت مد و بازارهای مالی کمی متفاوت است. در اینجا به بررسی اجمالی این واژه در جاهای مختلف می پردازیم.

ترند و ترند شدن در توئیتر

ترند شدن در توئیتردر توئیتر به موضوعات و توئیت هایی که در یک زمینه خاص ارسال می شود و بیشترین مشارکت کننده را در یک واحد زمانی روز را دارند، ترند توئیتر می گویند. این موضوعات باتوجه به منطقه ای که انتخاب می شوند، در کنار پروفایل توئیتر نمایش داده می شوند.

معمولا ترند های روز و مهم و سر تیتر های خبرها در جستجو های گوگل به طور ویژه نمایش داده می شود.

ترند شدن در صنعت مد

کلمه ترند در شبکه های اجتماعی مانند استفاذه آن در صنعت مد و فشن، به معنای فراگیر شدن و رواج یافتن است. ترند شدن در این مورد به این صورت است که وقتی هر چیزی در یک بازه زمانی مد شود و یا قرار است که مد شود را روند مد یا ترند مد گویند.

ترند می تواند در زمینه پوشاک، معماری، سبک زندگی، استایل و یا دیگر فاکتورهای اجتماعی باشد. هنگامی که در حیطه پوشاک از ترند شدن صحبت می شود، همیشه به معنای افزایش استفاده و رواج یافتن است.

البته باید خاطر نشان کرد Trend شدن با مد تفاوت کوچکی هم دارد. به این معنی که ترند در حال معرفی شدن به مردم است ولی مد به همه معرفی شده است و همه آن را می شناسند. یعنی ترند یک مرحله قبل از مد شدن است.

ترند ها بسیار سریع تغییر می کنند و ممکن در بازه زمانی یک ماهه چندین بار عوض شوند.

ترند روز منبع جدیدترین Trend های جهان

سایت DayTrend در تلاش است تا با درج جدیدترین ترند های روز ایران و جهان از جمله ترند تکنولوژی ، ترند ورزشی ، ترند پزشکی ، ترند موسیقی ، ترند هنرمندان و ترند زیبایی پر بحث ترین اخبار روزمره را در اختیار مخاطبینش قرار دهد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

1 نظر در حال حاضر

  1. بصورت کلی ترند یعنی روند و گرایش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *